close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع رسمی مقالات بهداشتی

بازدید : 18
شنبه 3 خرداد 1399 زمان : 12:44

بهترين شامپو براي ريزش مو

11. بستن موهایتان با حوله را فراموش نمایید.
از پیچیدن موهای خویش در حوله دوری کنید. در بخش دیگری از سالم نمناک بی نقص توضیح دادیم که کار پیچیدن موهای شما در حوله صحیح پس از شستن آن ، یک مرحله منطقی به لحاظ می‌رسد با این حالا ، وقتی که گیسو مرطوب میباشد ، بسیار آسیب پذیر و مستعد شکستن میباشد از این رو سفارش میشود موهای خویش را با حوله تاهنگامیکه کم آب نشود ، نپیچید که‌این فعالیت از زخم دیدگی موی خودداری مینماید.

12. برای ارتقا رویش موها آب بنوشید:
اطمینان نتیجه ها نمایید که دستکم هشت استکان آب در روز بنوشید. نوشیدن آب برای کل تن موءثر میباشد و این عمل سموم را دفع می نماید و به تن یاری میکند تا به صحت کار نماید و از‌آنجا که موهای شما برای مرطوب نگه داشتن گیسو به سایر تن شما توکل می‌نماید ، لازم میباشد اطمینان نتایج نمایید که مدام بدنتان هیدراته و مرطوب میباشد.

نوشیدن آب

نوشیدن آب به اندازه کافی در حین روز
13. موهای خویش را ضد عفونی فرمایید:
از تولیدات ضد میکروبی به کارگیری نمائید ؛ عفونت میکروبی در پوست راز میتواند منجر ضعیف شدن فولیکول های گیسو شود ، به فن های گیسو جراحت برساند و در سود موهای ناسالم و بی جان ساخت نماید.

این بیماری سبب تولید بیماری های پوست رمز مانند درماتیت سبورئیک ، پسوریازیس و اگزما و غیره می‌شود که رویش موی را مهار میکند و تزکیه چنین عفونت هایی با به کارگیری از محصول ها ضد میکروبی ، معالجه های بالینی و داروهای مطلوب به رویش سلامت گیسو امداد میکند.

14. ماساژ با روغن داغ برای ارتقا پرورش موی :
ماساژ دادن موها به آرامی با روغن هایی مانند جوجوبا ، نارگیل ، زیتون ، آرگان و غیره خیر فقط گردش خون در پوست راز را بهبود میبخشد بلکه سبب تقویت ، احیای دوباره پوست و التیام پوست رمز و در عین هم اکنون تقویت فولیکول های موی و تولید گیسو بلند و مستحکم و… میگردد.

15. موهای خویش را با سرکه بشویید:
شست و شوی موها با سرکه میتواند سبب تقویت رویش موی و در عین هم اکنون درخشان شدن ، سلامت و قشنگ شدن آن شود.ترکیب دربردارنده دو قاشق غذاخوری سرکه و یک لیتر آب میتواند هنگام شستشوی گیسو تحت عنوان یک قابل انعطاف کننده طبیعی کار نماید و به تولید موهای بلند مانند کارتن راپانزل یاری دهد.

16. برای ارتقاء پرورش موها بردبار باشید:
حتی شایسته ترین چاره های رویش سریع موی نیاز به طاقت و قوام داراست تاوقتی‌که شغل های درست انجام دهید و چهت نیل به موهای بلند مصمم باشید ، به فیض خواهید رسید. پس از یک هفته شم دلسردی نکنید و موهایتان را از راز ناامیدی کوتاه نکنید و به خاطر داشته باشید که به صورت میانگین ، موهای شما نسبتاًً 3 سانت در ماه رویش می‌کند.

بازدید : 20
پنجشنبه 1 خرداد 1399 زمان : 11:29

بهترین شامپو برای ریزش مو


چنانچه شما هم از قربانیان ریزش مو شدید میباشید یا این که منطقه‌های اهداکننده محدود و خزانه مو پاره ای دارید، می بایست بدانید که فقط نیستید. خوشبختانه برای شما نیز چاره موثری موجود است. متخصصین زیبایی میتوانند با سود‌گیری از جدیدترین طرز‌های کاشت گیسو ریزش گیسو شما‌را نیز معالجه نمایند؛ در‌این تکنیک نو مو تن در پوست رمز کاشته میشود.

برداشت موی از تن (BHT) یا این که لینک مو تن به راز (BHHT) یک کدام از طرز‌های کاشت گیسو میباشد که در آن به عبارتی تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولی) به عمل برده می گردد و هیچ نیازی به بخیه ندارد. به عبارتی‌طور که از اسم این طرز معلوم میباشد، این توشه حیطه هدیه دهنده خیر پشت رمز که بخش دیگری از تن، مانند ریش، قفسه سینه، پشت تن، شکم، پاها و بازوها میباشد. گرافت‌های (پیوندها) گرفته گردیده از تن مریض روی منطقه‌های طاس راز کاشته می‌گردد.

برداشت موی از تن فقطً به کسانی سفارش می شود که از طاسی شدید رمز اندوهگین می باشند، خزانه گیسو بسیار یه خرده دارا‌هستند یا این که موهای پشت سرشان بسیار نادر‌پشت میباشد. با این تعریف شیوه برداشت موی از تن روشنایی آرزو را در قلب اشخاصی که با ریزش مو شدید (مدل ۶ و ۷) مواجه گردیده‌اند، نیز پر‌نور نموده است.

مزایا
سال ها بود که قابلیت و امکان کاشت موی برای درصد متعددی از بیماران وجود نداشت، زیرا ریزش مو این اشخاص به حدی شدید بود که منطقه‌های اهداکننده رمز را نیز ذیل تاثیر قرار می‌بخشید و دیگر مویی باقی نمی‌ماند که از پشت راز به جلوی راز منتقل شود. ولی این ایراد امروزه با برداشت گیسو از تن حل شده‌است، به این دلیل‌که تن هرچقدر که بخواهید گیسو برای برداشت و لینک داراست.

بازدید : 17
چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399 زمان : 12:56

بهترين شامپو براي ريزش مو
گهگاه ظواهر و حالت موهایمان شباهتی به تصورمان از موهای سلامت ندارد و همین مسأله سبب ساز می توان به تندرست بودن موهایمان شک و تردید کنیم. البته آرم هایی موجود هست که احتمالا موهای ما آنطور که به حیث می‌رسد ناسالم و مجروح نیستند. به‌دنبال به آرم هایی می‌پردازیم که اثبات می نماید موهایتان سلامت خیس از چیزی میباشند که تصور می‌کنید و میخواهیم ببینیم خصوصیت های موهای تندرست چه می باشند.

۱- موهایتان با یک کوتاهی مختصر، ظواهر خیر پیدا می نمایند

خصوصیت‌های موی‌های سلامت

گهگاه ظواهر موهایمان به شکلی میباشد که تصور می‌کنیم مصدوم یا این که سوخته می باشند، البته در واقع فقط نقص‌ آنان سلول های مرده ای میباشد که با یک کوتاهی از دربین می‌روند. بعداز کوتاهی موها و حذف سلول های مرده، معین می‌شود که موها سلامت میباشند و از ریشه صدمه ندیده اند.

۲- موهای براقی دارید

درخشندگی موها در اثر چربی طبیعی ای میباشد که از پوست راز به موها می‌رسد. براین اساس در صورتی موهای براقی دارید یعنی این چربی های طبیعی به صورت یکسان به سرتاسر موهایتان می رسند.

۳- وقت شامپو زدن یا این که کتف کردن موها، پاره ای از آن‌ها می ریزد

ریزش کمی گیسو هنگام شامپو زدن یا این که کتف کردن می‌تواند از آرم های تندرست موها باشد. ریزش موها مسأله ای طبیعی میباشد زیرا موها یک چرخه ی پرورش دارا‌هستند و به جای مویی که از دست می‌دهیم، مو جدیدی رویش خواهد کرد.

ریزش یه خرده از موها مسأله ی نگران کننده ای وجود ندارد، ولی در شرایطی‌که ریزش موهایتان شدید میباشد به پزشک معالج رجوع‌کنید.

خصوصیت‌های گیسو‌های سلامت

۴- موهایتان ریلکس گره نمی‌خورند

هنگامی موها گره میخورند، سعی برای گشودن گره ها هم درد متعددی دارااست و هم صدمه ی متعددی به موها می‌زند و سبب شکستن آن‌ها می‌شود.

زمانی موها در گیر موخوره و در سود ی آن دو شاخه میشوند، شدت موخوره به ندرت بیش تر و اضافه میشود و همین مسأله سبب به گره تناول کردن و شکستن موها میگردد. در شرایطی که هر ماه موهایتان را یه خرده کوتاه فرمائید، با این فعالیت موها تندرست می‌مانند و در گیر موخوره نمیشوند.

۵- موهایتان بلند می‌شوند، اگرچه سرعت رشدشان خیلی زیاد وجود ندارد

پرورش موها علامت ی سالم آنها میباشد، ولی در‌حالتی که سرعت رویش ماهیانه ی آنها کمتر از یک چهارم اینچ (حدود ۶ میلیمتر) بباشد یعنی مشکلی در درون تن تان موجود است. همینطور در‌حالتی که رویش معدود موها با ریزش شدید آن‌ها یاروهمدم باشد، این مسأله از وجود مشکلی داخلی در تن حکایت داراست که احتمالا کمبود یک ویتامین، اختلال تیروئید یا این که عکس العمل منفی به یک دارو میباشد.

خصوصیت‌های گیسو‌های تندرست

در مقابل، در صورتی‌که موهایتان هر ماه حدود یک چهارم اینچ رویش دارا هستند، این مسأله نشان دهنده ی سالم موهای شما میباشد.

شاید متوجه سرعت رویش موهایتان نشوید، ولی چنانچه پس از سپری شد یک‌سری ماه حس می‌کنید موهایتان به هیچ وجه رویش نکرده اند، به پزشک معالج رجوع کنید.

۶- نوک موها سلامت میباشد و موخوره ندارد

در‌حالتی که نوک موهایتان نسبتاً موخوره ای ندارند یا این که صدمه ندیده اند، احتملا موهایتان حالت خیر دارا هستند.

بازدید : 16
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 زمان : 11:44

بهترین شامپو برای ریزش مو


هر مويي به صورت طبيعي سلامت و زيباست، اما فعاليت‌های روزانه، آلودگی‌ها، استرس‌ها و پرتوهای ماورا بنفش نوروفروغ خورشيد (از طريق ايجاد راديكال‌های آزاد) موجب تخريب ساختمان گیسو و مخصوصا ريشه موها می ‌شوند.

دراینجا شما را با روشهای صحیح وهمچنین راههای اشتباه محافظت از موها اشنا میکنیم:


برای داشتن موهای شاداب و درخشنده موها را با آب ولرم شست و شو دهید
آب داغ روغن طبیعی جانور در موها را که نقش حفاظتی برای گیسو داراست را از فی مابین می‌برد . در سود گیسو درخشندگی و شادابی خویش را از دست می‌دهد . ولی این به‌این معنی وجود ندارد که برای رهایی از موهای آسیب پذیر و نازک موهای خویش را با آب سرد بشویید .
متخصصان پیشنهاد میکنند موهای خویش را با آب ولرم بشویید .


تقویت گیسو نازک با سیلیکون
مو نازک و مرده گلایه شایع زنان میباشد ، وضعیت دهنده های متعدد تنها موها را قابل انعطاف مینمایند . شایسته ترین منش به کار گیری از محصولاتی میباشد که دربردارنده سیلیکون میباشد . این مواد تار های نازک موی را با یک غشاء نازک می پوشانند و موجب مالامال پشت شدن گیسو ها میشوند و از چرب به لحاظ وصال موها خودداری مینمایند. اثر سیلیکون بر روی گیسو حتی پس از شست و شوی هم باقی میماند .

مصرف ماهی و آجیل برای داشتن موهای سلامت
کلیه مواد غذایی مقوی موهای سلامت را برای شخص به یار دارااست .برای داشتن موهای تندرست می بایست مصرف ماهی و آجیل را ارتقاء دهید .پروتئین و امگا سه که در‌این مواد غذایی موجود است ، امداد شایانی به داشتن موهای سلامت می‌کند .از گزاره مواد پرخاصیت دیگری که برای داشتن موهای شاداب می شود به آن اشاره نمود عبارتند از صیفیجات ، حبوبات و هویج .اشخاص بایستی مراقب رژیم های غذایی که امروزه با انگیزه کاهش سریع وزن رایج گردیده اند باشند ، این رژیم ها میتواند زخم متعددی به موی وارد نمایند . بعضی رژیم های لاغری تن را از تمام مواد مفید مهم محروم می‌نماید .


از گونه هایی که به گیسو شما زخم می‌رساند دوری کنید
پیشنهاد می شود بیش تر از سه ماه از اکستنشن به کارگیری نکنید . دم اسبی کردن و بافتن بیشتراز حد موی ها سبب ساز آسیب پذیر شدن گیسو میشود .
زمانی که موی تر میباشد آسیب پذیر خیس میباشد بدین ترتیب از بستن گیسو در‌این حالت می بایست اجتناب کرد .

برای معالجه شوره رمز از روغن ها استعمال نکنید
کم آب دلیلی بر ساخت شوره گیسو وجود ندارد . اکثری از اشخاص از شوره رمز که اختلالی بسیار جزئی میباشد گلایه می‌نمایند . استعمال از روغن های متعدد بر روی راز برای از در بین بردن شوره موها صرفا سبب تشدید این خلل می گردد . شامپوهای دارویی ضد شوره را که متخصصان توصیه میکنند و یا این که آن نوع از شامپوهایی که در داروخانه ها به فروش می‌رسد می‌تواند یاری به سزایی به معالجه شوره راز می نمایند .وقتی که از شامپوی ضد شوره به کارگیری میکنید بایستی به دستکم پنج دقیقه بر روی راز باشد و آن‌گاه موی را آبکشی نمائید .


ترمیم موخوره با پروتئین
نقاشی کردن مداوم گیسو ها ، دکلره کردن ، کراتینه کردن ،سشوار کردن زیاد موها سبب آُسیب لایه فرنگی گیسو می‌گردد .خوشبختانه محصول ها متعددی برای ترمیم موی خوره موجود است ، برای ترمیم موخوره بایستی از شامپوها و وضعیت دهنده هایی که دربردارنده پروتئین میباشد می بایست به کار گرفت .ترمیم موخوره با مصرف مداوم تولیدات پروتئینی از میان می رود .

بازدید : 16
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399 زمان : 12:49

بهترين شامپو براي ريزش مو

ادغام براق کننده انبه و ماست


یک انبه رسیده میانگین را پوست بکنید، دانه آن را مستقل کرده و آن را قطعه قطعه نمایید، بعد از آن آن را داخل ادغام کن بریزید و خوب هم بزنید تا به طور کامل حالتی خمیری پیدا نماید. حال یک فنجان ماست جدید به انبه بیش تر نمائید و موها و پوست کف سرتان را به طور کامل با این ترکیب بپوشانید. حدود 30دقیقه آن‌گاه موها را آب بکشید و با شامپو بشویید. این راهبرد را تا چهار هفته به فعالیت گیرید تا مشاهده کنید هم موهای تان براق می‌گردد و هم موخوره ها از در میان می‌روند.


در‌حالتی که می‌خواهید با موخوره خداحافظی نمایید:


- نوک موها را یک سری سانتی متر کوتاه فرمایید.


- از برس ها و کتف هایی از متاع مواد طبیعی (چوب و. . .) استعمال فرمائید.


- از روغن های گیاهی برای گیسو‏های تان به کارگیری نمایید.


- شامپو‏های طبیعی که اسیدی و قلیایی نیستند را به عمل ببرید.


- هنگام شست وشوی موها از آب خیلی گرم به کار گیری نکنید.


- به طور مداوم از سشوار یا این که اتو گیسو به کارگیری نکنید.


- گهگاه موهای تان را ببافید.

چرا موخوره به وجود می‌آید؟


موخوره یا این که دو شاخه شدن گیسو، زنگ خطری میباشد که نشان میدهد موهای شما تغذیه قابل قبولی ندارند و رطوبت کافی به آن‌ها نمی‌رسد. هر تار موی در سطح خویش لایه بسیار دقیق حفظ کننده ای از رطوبت و چربی دارااست که از یک سو مقابل کارداران فیزیکی و شیمیایی گوشه و کنار یا این که صدمات وارده از موی حفظ می نماید و از طرفی دیگر موجب لطافت و انعطاف آن می‌شود. موخوره هنگامی تولید میگردد که لایه نگهدارنده در انتهای فیبرهای مویی نوک گیسو پاک بشود و راز موی یک سری شاخه شود.

بازدید : 18
يکشنبه 28 ارديبهشت 1399 زمان : 12:50

به کارگیری از حنا

بهترين شامپو براي ريزش مو
حنا خاصیت بی نظیری در از فی مابین بردن موخوره داراست. همینطور به کار گیری از این دارو منجر قابل انعطاف شدن و درخشندگی گیسو‌های شما می شود. برای استعمال از این ماده، ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری را با یه خرده آب ترکیب فرمائید تا شرایط خمیری بگیرد. آنگاه موی‌های خویش را شسته و در غایت این ادغام را به موی‌های خویش زده و به خیر و خوبی پخش نمائید. بگذارید حدود ۳۰ دقیقه روی راز باقی بماند و در غایت راز خویش را با آب بشویید.
به کار گیری از چای بابونه
به کار گیری از چای بابونه نیز می تواند سبب ساز از میان رفتن و معالجه موخوره‌های شما گردد. همینطور می تواند وز موی‌ها را کاهش داده و سبب ساز نرمی و درخشندگی موی گردد. به‌این مراد، یک‌سری گونی چای بابونه را بجوشانید. بگذارید برای ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشد؛ بعد منظر بمانید تا تماما سرد و خنک شود. با به کارگیری از این چای، گیسو‌های خویش را شست و شو دهید. برای دریافت کردن شایسته ترین فیض میتوانید ۱ تا ۲ سکو در هفته این مراحل را انجام دهید.
به کار گیری از کره کاکائو
طرق خانگی و بی آلایش برای معالجه موخوره
کره کاکائو یکی از دیگر از مواد پرخاصیت برای موی‌های شماست که قادر است موخوره را از در میان برده، و موی‌های شما‌را تا حد متعددی تقویت نماید. برای این مراد در آغاز می بایست موی‌های خویش را با شامپو بشویید؛ آن‌گاه کره کاکائو را به موهایتان بزنید. آن را روی رمز ماساژ داده و بگذارید موهایتان به شرایط طبیعی و فارغ از سشوار کم آب شود. برای به چنگ آوردن فیض بهتر می توانید یکسری روز پشت سرهم، ۱ الی ۲ جايگاه در روز از این کره به کارگیری نمائید.ما روزمره 2 عدد نوشته‌ی‌علمی می‌توانید ویرایش فرمائید، برای استعمال اضافه لطفا به بخش افزایش مراجعه کنید.

بازدید : 21
پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399 زمان : 11:59

بهترین شامپو برای ریزش مو


استفاده کننده عزیز، شما روزمره 2 ریزش موی یکی مشکلاتی میباشد که هم آقایان و هم خانم‌ها را سنین گوناگون آزار میدهد. این ریزش موی قادر است عارضه ها مختلفی داشته باشد. بعضی ناشی از خطاها قابل معالجه میباشند و بعضی برای بعضی هم هنوز معالجه موثری یافت نشده میباشد. امروز میخواهیم راجع‌به شیوه‌ها و طریق‌های پرهیز از ریزش موی و پیشنهادی درباره‌ی معالجه ریزش گیسو داشته باشیم سخن کنیم.

علائم ریزش موی

همگی‌ی ما در هر شبانه روز به صورت میانگین ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست میدهیم. موهای ریخته گردیده در وضعیت معمولی با تارهای گیسو تازه جایگزین گردیده و تراکم گیسو اثبات میماند. درصورتی که که تعادل در میان رویش و ریزش گیسو به هم بخورد، یعنی ریزش موها اضافه شود یا این که پرورش موها توقف یابد، در کل گفته می شود که شخص مبتلا ریزش گیسو شده‌است. پس مو کلیه ما می‌ریزد البته ریزش گیسو به قوانینی اطلاق میشود که تراکم موها کاهش یابد.

اضافه زمان ها ریزش موی به طور تدریجی رخداد می‌ افتد و تا‌زمانیکه تراکم موهای راز تا حد قابل توجهی نادر نشود، متوجه آن نمی‌شویم. در خودداری از ریزش موی (و نسبتاًً تمام خطاها تن درستی) عصر استارت معالجه اهمیت متعددی داراست. یعنی هرچه زودتر برای معالجه ریزش مو خویش مبادرت نمائید، احتمال موءثر بودن معالجه طولانی تر می شود.

این مقاله را هم بخوانید
۲۲ علت مهم ریزش موی و رویه معالجه آنان
شایعترین آیه ها و علائمی ریزش گیسو عبارتند از:

کنده شدن شل موها به هنگام کشیدنشان
تجمع مقدار متعددی گیسو در موگیر چاه پس از استحمام
غیروابسته شدن مقدار متعددی گیسو هنگام بستن یا این که کتف‌ کردن موها
ریختن تعداد متعددی موی بر روی بالشت بعداز خواب شبانه
درین وضعیت مراجعه به دکتر معالج جهت بازبینی‌های طولانی تر لازم میباشد. زیرا گهگاه ریزش گیسو نماد‌ای از یک بیماری موضوع‌ای میباشد.

چرا پرهیز از ریزش موی مهم میباشد؟
اولیه از کلیه بایستی بدانید که ریزش گیسو پدیده‌ی شایعی میباشد و در هر سنی، از نوزادی تا سالمندی ممکن میباشد رخداد بیفتد. خلاف تصور اکثری از اشخاص، ریزش موی تنها در آقایان واقعه نمی‌افتد و خانم‌ها نیز از این اختلال در امان نیستند.

اهمیت دوری از ریزش موی را می‌قدرت از دو جنبه بازنگری کرد:

جنبه‌ی زیبایی
در بعضا از کشورها، مو راز تحت عنوان تاج جوانی شناخته میشود. موهای پرپشت علاوه بر اینکه آرم‌ای جوانی و شادابی میباشد، سبب دوچندان شدن زیبایی شما می گردد. در صورتی‌که که هر مشکلی برای موی به وجود بیاید، برای مثال در صورتی‌که ریزش گیسو حادثه بیفتد، زیبای ظاهری بخش اعظمی از اشخاص هم افت میکند.

جنبه‌ی روحی کم عقل
به‌دنبال ریزش گیسو و تاثیر این قضیه بر زیبایی ظاهری، شخصی ممکن میباشد به جهت شرمندگی یا این که حزن از احوال ظاهری خویش، از حضور در اکثری از وضعیت‌های شغلی، تحصیلی، تفریحی یا این که اجتماعی اجتناب نماید. این مورد در سنین زیر و در جوان ها، حائز اهمیت ویژه‌ای میباشد. به دلیل آن که این تیم سنی قبول کمتری برای این قضیه و خودباوری زخم‌پذیرتری دارا هستند. به عنوان مثال یک طفل دبستانی که مبتلا ریزش گیسو گردیده باشد، ممکن میباشد تا عصر برطرف شدن این زمینه به مکتب نرود.

ولی ناگفته نماند که بعضا با راز طاس مشابه بازیگر‌های هالیوودی می گردند. آنان از این قاعده مستثنا می باشند. اما طولانی تر ما با تلف کردن موهای رمز، حس ناخوشایندی نسبت به ظاهرمان پیدا کرده و اعتماد به نفسمان کاهش مییابد. پس خودداری از ریزش گیسو بسیار مهم میباشد.

مرد کچل خوشتیپ

دوری از ریزش موی با تغذیه‌ی مطلوب
شرایط تندرست موهای یک شخص تا حدودی اوضاع و احوال تغذیه‌ی اورا منعکس میکند. یعنی تغذیه مناسب بر متاع، ترازو ریزش، شرایط و مقاومت‌ موهای شما مفید میباشد. برای خودداری از ریزش موی و محافظت تندرست آن، بایستی مقادیر کافی از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

رژیم‌های غذایی
در حالتی‌که میخواهید رژیم لاغری بگیرید، قطعاً با کارشناس تغذیه در امر مواد غذایی ضروری یا این که کامل کننده‌های غذایی ما یحتاج برای تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌ها مشورت کردن نمایید. از رژیم‌های غذایی غیر اصولی پرهیز کنید؛ به این دلیل که می توانند حاصل فاجعه‌باری برای تندرست همگانی شما داشته باشند.

در رژیم‌های غذایی علاوه بر مواد مفید، ترازو کالری مصرفی هم مهم میباشد. پژوهش‌ها نشان میدهند که کاهش ناگهانی و افراطی کالری مصرفی روزمره منجر ریزش گیسو میشوند. ولی ریزش گیسو ناشی از رژیم‌های غیراصولی بعداز رجوع و برگشت به یک برنامه‌ی غذایی سلامت، معالجه گردیده و پرورش موها از راز گرفته می‌گردد. البته یادتان باشد که رویش موها بسیار آرام میباشد و شاید یک‌سال ارتفاع بکشد که مجدد محرمانه پرمو داشته باشید.

تغذیه و ریزش گیسو
تغذیه و ریزش موی
در صورتی‌که قصد دارید که رژیم گیاهخواری را آزمون فرمایید، با متخصصان تغذیه درخصوص کامل کننده های مایحتاج مشورت کردن فرمائید تا اقدامات لازم برای پرهیز از ریزش گیسو را حافظه بگیرید. چرا‌که بعضی از مواد مایحتاج برای سالم گیسو صرفا در منابع حیوانی وجود دارا هستند. به صورت نمونه طولانی تر اشخاصی که رژیم‌های گیاهخواری پیروی مینمایند، با کمبود ویتامین D مواجه می باشند.

بازدید : 18
چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 زمان : 12:47

بهترین شامپو برای ریزش مو

معالجه ریزش گیسو ۲۲. کافئین
پژوهش ها نشان می دهند که کافئین قادر است رویش گیسو را ارتقا دهد. این ماده ساقه موی را تحریک کرده و تاثیرات DHT را بی‌اثر مینماید. اشکال بسیار متعددی از شامپوهای کافئین دار موجود هست که براحتی میتوانید از در میان آنان تعیین فرمایید. همگی ما میدانیم که استرس خطاها اکثری را در سالم جسمی و خیالی ما برجا خواهد گذاشت. زمانیکه مبتلا استرس می شوید، سیستم ایمنی شما به فولیکول‌های گیسو حمله کرده و ریزش گیسو کوتاه برهه زمانی را به‌وجود می آورد.

۲۳. به کار گیری از سشوار را محدود فرمایید
گرما پروتیین‌های موی را تضعیف کرده و به موهای شما زخم میرساند. درصورتیکه موهای شما بطور مداوم در معرض گرما و کم آبی قرار داشته باشد، کم آب و آسیب پذیر خواهد شد. پس بهتر میباشد که موهای خویش را بصورت طبیعی کم آب فرمایید. استعمال از وسایلی مثل بیگودی‌های برقی، برس‌های برقی و اتوهای برقی را تا حد قابلیت و امکان محدود نمایید. اعتنا نمائید که‌این سیرتکامل وسایل می توانند پوست سرتان را سوزانده و به فولیکول‌های گیسو جراحت بزنند.

معالجه ریزش گیسو ۲۴. پرهیز از فر کردن موها
صاف کردن و فرکردن موها با طریق‌های شیمیایی به موهای شما جراحت می زند. در‌این طرز‌ها پیوندهای داخلی گیسو شما شکسته می گردد تا گیسو به شکلی دیگر- فر یا این که صاف- تغییر و تحول نماید. این طرز‌ها قادر است موجب بی آبی و شکنندگی موهای شما گردیده و ریزش گیسو را به هم پا داشته باشد.

۲۵. کاهش استعمال از رنگ‌ها و مواد شیمیایی
به کارگیری از مواد و رنگ‌های شیمیایی خطر زخم بدون شوخی به موهای شما‌را به یاور دارااست. موهای خویش را بیش تر از هر ۴ تا ۶ هفته یک توشه رنگ نکنید. سفارش می شود که پس از شامپو از یک قابل انعطاف‌کننده به کارگیری نمائید.

۲۶. موهایتان را دکلره نکنید
نفوذ مواد شیمیایی به هنگام دکلره کردن موهاموجب تلف کردن پیگمنت‌های طبیعی موی می گردد. در‌این طرز ساختار موی عوض شده و براحتی موهای شما زخم خواهد رویت کرد. باین ترتیب موهای شما سست خیس و ضعیف خیس گردیده و به ریزش موی سبب ساز می شود.

۲۷. موهایتان را خیلی سفت نکشید
یکی دلایلی که موجب ریزش گیسو میشود عبارت میباشد از سفت کشیدن و بستن موها. در بعضی از گونه‌های گیسو مثل دم اسبی سفت، بافت‌های محکم و سفت، بافت افریقایی و گیس بافت موهای شما با کش و گیره به شدت کشیده می شود. درصورتیمه این گونه موها هرروز تکرار شود، میتواند سبب ساز ریزش موی بشود.

۲۸. شستشوی منظم موها با شامپوی شیر
برای جواب دادن بدین سوال که چطور می‌قدرت ریزش گیسو را متوقف کرد، بهتر میباشد بدانید که می بایست با شستشوی منظم موها و پوست رمز خویش آنها‌را پاک نگه دارید. با این عمل، می توانید خطر عفونت هایی را کاهش دهید که ریزش گیسو را درپی خواهند داشت. چهت نیل به شایسته ترین سود، بهتر میباشد از شامپویی ملایم برای زدودن کثیفی موهایتان به کار گیری فرمائید.

۲۹. شامپویی مطلوب با مدل موهایتان گزینش فرمائید
گزینش شامپویی متناسب با دسته گیسو بسیار مهم میباشد. شامپوی خوب پوست رمز شمارا تندرست نگه داشته و رویش موهای شمارا تحریک می نماید. بدین ترتیب، بهتر میباشد برای کشف کردن شامپویی متناسب با دسته موهایتان وقت بیشتری اختصاص دهید. شامپوهایی متنوع و منحصر به فرد اشکال موهای متعدد وجود دارد. شامپوهایی با پروتیین بالا و قابل انعطاف کننده‌ها میتوانند موهای شما‌را قابل انعطاف خیس و قطور خیس نمایند.

۳۰. به ترکیبات شامپو توجه نمایید تا یک شامپوی شیری پیدا نمائید.
شامپوهای شیری به جهت تندرست نگه داشتن پوست راز برای موهای شما مورد نیکی می باشند. پس بهتر میباشد ترکیبات روی شامپو را باز بینی فرمایید تا مطمئن گردید که شامپویی ملایم را تعیین نموده اید. برخی از ترکیبات مو جود در شامپوهای ملایم عبارتند از: سولفوسوکسانات ها، سولتائین‌ها و آمفتودها.

بازدید : 21
سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 زمان : 12:44

بهترین شامپو برای ریزش مو

ریزش موی میتواند نماد معدود خونی باشد

در صورتی‌که بطور ناگهانی متوجه شدید که موی‌های متعددی در برس گیسو شما موجود هست و یا این که در کف گرمابه ریخته میباشد این قضیه میتواند آرم این باشد که تن شما در گیر کمبود آهن و یا این که معدود خونی شده‌است که‌این حالت با تست خون معلوم میشود.

«ربکا باکست»، پزشک معالج کارشناس پوست و موی در «پاراموس» بنا شده در نیوجرسی، می گوید: هنوز به طور کاملً مشخص و معلوم وجود ندارد که چرا کمبود آهن منجر ریزش گیسو می‌گردد، ولی آهن برای بخش اعظمی از عکس العمل‌های بیولوژیکی و شیمیایی از پاراگراف پرورش موی بسیار مهم میباشد.

درصورتیکه دکتر معالج تشخیص دهد که مبتلا کمبود آهن گردیده‌اید، میتوانید با مصرف خوارکی‌هایی که آهن بالایی دارا‌هستند و یا این که تکمیل کننده‌های آهن از ریزش موی خویش پرهیز فرمائید.

ریزش گیسو همینطور میتواند با تغییرات ناگهانی در سطح استروژن واقعه افتد و اکثر اوقات بعد از بارداری یا این که جدا قرص‌های ضد بارداری مشاهده می شود.

ریزش موی قادر است آرم کمبود پروتیین باشد

پروتیین برای سالم و رویش گیسو لازم و ضروری میباشد؛ کمبود پروتیین با ریزش موی رابطه داراست. اضافه بزرگسالان به ازای هر کیلو وزن تن، به ۰.۸ گرم پروتئین نیاز دارا‌هستند. ماست معدود چرب، ماهی تیلاپیا، نخود و سینه مرغ منابع خیر و خوبی از پروتیین می‌باشند. اشخاصی که اشتباهات گوارشی دارا‌هستند یا این که صرفا جراحی بای پس معده انجام داده اند ممکن میباشد در هضم پروتئین مبتلا نقص‌ شوند. این موقعیت تخصصی بایستی با امداد پزشک معالج شما مدیر شود. با این حالا عارضه ها ژنتیکی علت اضافه نازک شدن گیسو به ویژه در زنان میباشد.

بازدید : 24
دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 زمان : 13:23

بهترين شامپو براي ريزش مو

بعضا از تغییرات در تن نیز ممکن میباشد موجب ریزش موی شوند که در ذیل به آن‌ها اشاره میشود:
بارداری
وضع حمل
مصرف داروهای مختص
بعضی از بیماری های نیز ممکن میباشد باعث به ریزش موی شود که به آن ها اشاره میگردد:
بیماری های مرتبط با غده ی تیروئید
عفونت پوستی
آلوپسی آریاتات (یک بیماری خویش ایمنی که به فولیکولهای گیسو حمله می‌کند)
همینطور ممکن میباشد برخی از رویدادها نیز موجب ساخت شوک و در سود ریزش موی در شما شود. برای مثال:
مرگ یک کدام از اعضای قبیله
کاهش وزن شدید
تب بالا
نحوه های مختلفی برای معالجه ریزش گیسو موجود هست که در نوشته‌علمی ی دیگری درون تارنما به آن اشاره شده‌است.
شایسته ترین ویتامین ها برای پرورش موی:
درین نصیب به ویتامین های مایحتاج جهت پرورش گیسو و زیباتر کردن آن اشاره می گردد:

ویتامین A: تمام سلول های تن برای پرورش نیاز به ویتامین A دارا هستند. از اینرو سریع ترین بافت رو به رویش دربدن، موی نیز به ویتامین A برای پرورش نیاز دارااست.

ویتامین A همینطور به غدد چربی در ساخت ماده ی چرب به اسم sebum امداد می‌نماید که نقش مهمی در نگهداری تندرست موی دارااست. تغذیه ای که دربرگیرنده مقدار کافی از ویتامین A نباشد ممکن میباشد باعث به ریزش موی شود. علاوه بر مضر بودن کمبود ویتامین A در تن، زیاد بودن آن نیز مضر بوده و ممکن میباشد سبب ساز به ریزش موی شود.

سیب زمینی شیرین، هویج، کدو تنبل، اسفناج منابع بی نیاز از ویتامین A می‌باشند. ویتامین A همینطور می‌تواند در تولیدات حیوانی مانند شیر، تخم مرغ و ماست نیز یافت شود.


ویتامین B :
یکی دارای شهرت ترین ویتامین ها برای پرورش گیسو راز، ویتامین B میباشد. مطالعه ای بر مبنای ترازو تاثیر ویتامین B بر رویش موها انجام یافته میباشد. کسانی که با کمبود ویتامین B مواجه بوده اند، ریزش گیسو بیشتری داشتند. ویتامین B در اکثری از غذاها موجود است به همین علت کمبود ویتامین فوق به تدریج در اشخاص پدید می‌آید.

همینطور ویتامین B به تولید گلبول های قرمز‌رنگ در سوی وارد کردن اکسیژن و مواد پرخاصیت به پوست رمز و فولیکول های گیسو امداد میکند. این دو پروسه برای پرورش گیسو مهم می‌باشند.
ویتامین C :
رادیکال های آزاد می‌توانند پرورش گیسو را متوقف نمایند و سبب به ریزش موی نیز شوند. ویتامین c آنتی اکسیدان کار کشته میباشد که از گیسو در قبال تاثیر رادیکال های آزاد نگهداری می‌کند. علاوه بر این، تن شما جهت ساخت پروتئینی به اسم کلاژن که بخش مهمی از ساختار گیسو میباشد به ویتامین C نیاز داراست. همینطور یکی از دیگر از فواید ویتامین C، به تن در سمت و سوی جذب آهن یاری می‌نماید. آهن یک ماده ی معدنی ضروری برای پرورش موی میباشد. توت خارجی، فلفل و مرکبات منشاء نیکی از ویتامین C میباشند.

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 44
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 26
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 31
 • بازدید ماه : 32
 • بازدید سال : 32
 • بازدید کلی : 1138
 • کدهای اختصاصی