close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع رسمی مقالات بهداشتی

بازدید : 39
پنجشنبه 24 بهمن 1398 زمان : 11:46

بهترين شامپو براي ريزش مو


آنتی اکسیدان ها موادی میباشند که با رادیکال های آزادی که فرایند پیرشدن را جلو می اندازد و یا این که ریسک ابتلا به بیماری ها را بالا می‌برد ، پیکار میکنند.

رادیکال هایی که آنتی اکسیدان ها با آن ها جنگ مینمایند از کجا میایند؟ بخش اعظمی از آنان در فضا حریم ما یافت میگردند که توسط آلودگی هوا، خورشید و یا این که دود سیگار ساخت میگردد.مادامی که موهای شما هر روز در اطراف حریم در معرض اینها می‌باشند، نگهداری از آن ها در مقابل این مواد بسیار مهم میباشد. او‌لین شیوه برای دفاع از موها در مقابل این موردها آنتی اکسیدان هایی نظیر ویتامین های A.C ,E میباشد.

ویتامین ها در سالمی موی موءثر می باشند

عنصرها کم یاب از پاراگراف مس و آهن در رویش و تندرست موها نقش بسیار مهمی دارا‌هستند.

مس برای تشکیل هموگلوبین و نیز برای حمل اکسیژن در گلبولهای قرمز رنگ خون ضروری میباشد. کمبود مس می‌تواند موجب تضعیف ساقه موی و سبب ریزش موی گردد. اهن متابولیسم طبیعی را در تن محافظت می کند.

فعالیت اصلی آهن حمل اکسیژن در هموگلوبین گلبول های قرمز رنگ خون میباشد.

کمبود آهن می‌تواند موجب نادر خونی گردیده و میتواند باعث به بروز طاسی یا این که ریختگی گیسو شود. افرزودن مقدار مقدارمناسب مس به رژیم غذایی می‌تواند جذب اهن را بهتر کرده، تندرست سیستم قلبی – عروقی را نگهداری کرده و از سیستم ایمنی نگهداری کند.

کمبود آهن یکی علل ریزش گیسو به حساب می آید.فقر آهن با کمبود بعضا از ویتامین ها دست در چنگ هم داده و سبب ساز به ریزش گیسو می‌شوند.

در باب تولید شوره معتقدند که کمبود ویتامین A موجب ایجاد شوره می گردد . همینطور، کمبود سلنیوم و مس نیز می‌تواند موجب تولید شوره گردند.

سلنیوم در شامپوهای ضد شوره به کارگیری میگردد. کمبود اسید های چرب ضروری قادر است موجب بروز شوره شود. بدین ترتیب استعمال از روغن های دربردارنده امگا ۳ می‌تواند در کاهش شوره اثر گذار باشد.

کمبود کلسیم هم در خاکستری شدن تدریجی موها دخیل میباشد.

اثرات ویتامین A بر موی :

ویتامین A خیر صرفا در رویش موی بلکه در محافظت و تندرست آن نیز نقش داراست. ویتامین A رتینوئیک اسید درون فولیکول موی را متعادل می‌نماید.با اینکه بیش تر در مواد آرایشی بهداشتی اختصاصی پوست استعمال می‌گردد، نقش بسزایی در سالم موی داراست.

برای تقویت گیسو می شود به دو رخ از این ویتامین A به کار گرفت : به طور خوراکی یا این که به طور محلول که با آن رمز را ماساژ میدهند.

ویتامین A برای برطرف کردن و حتی دوری از ایرادات موی و رمز از قبیل شوره، گیسو و قطور شدن پوست رمز ضروری میباشد.

همینطور ویتامین A نقش مهمی تحت عنوان آنتی اکسیدانی داراست که در ساخت سبیوم پوست راز موثر میباشد، سبیوم سبب ساز شادابی و درخشندگی موها میشود. کمبود ویتامین E سبب کم آبی و شکنندگی موها میگردد، همینطور کمبود این ویتامین با تخریب سلول ها باعث به ریزش موی و شوره راز می‌گردد.

ویتامین A برای ایجاد چربی در پوست ضروری میباشد. این ویتامین همینطور برای پیشگیری از خطاها پوست رمز و گیسو مثل شوره، کم آب شدن موها و کلفت شدن پوست رمز که همه میتوانند سبب به ریزش زودرس موها شوند، حیاتی میباشد. بدین ترتیب به کارگیری از مواد غذایی دربردارنده ویتامین A از گزاره سبزیجاتی مثل کلم، هویج و تخم مرغ، سفارش میشود.

اثرات ویتامین B6 بر گیسو :

ویتامین B6 یا این که پیرید و کسین یک ویتامین محلول در آب میباشد که در سال ۱۹۳۴ کشف شد. ساختار پیچیده آن از تعدادی ویتامر ایجاد شده است. سه فرم رایج آن پیریدوکسین، پیریدوکسال و پیریدوکسامین میباشد.

این ویتامرها در عملکردشان قابل مقایسه اند و اکثر وقت ها در برخورد ها به هم تبدیل میگردند. تحت عنوان کوآنزیم نزدیک به ۱۰۰ برخورد حیاتی شیمیایی در تن ما نقش داراست که مشتمل بر متابولیسم پروتئین و متابولیسم گلیکوژن میباشد.

همینطور در متابولیسم روی نقش ممهمی بازی مینماید که جزئی از اپیدرمیس میباشد.

خواص ضد التهابی B6 به وسیله مهار فعالسازی NF – KB انجام میگردد.

این ویتامین با سرکوب و مهار NF – KB از جواب ماکروفاژها به التهاب خودداری می کند و منجر تهیه و تنظیم فاکتورهای التهابی میگردد.

اثرات ویتامین B8 بر گیسو :

-کاهش ریزش موی :

یک کدام از دست اندرکاران اصلی ریزش موی کمبود بیوتین میباشد. به همین عامل مصرف بیوتین برای نگه داشتن ترازو بیوتین تن در سطح کافی توصیه میشود.

-تحریک پرورش گیسو تازه :

بعد از متوقف کردن فرآیند ی ریزش موی، نیاز به رویش موهای نو میباشد. بیوتین در این باره نیز مفید میباشد.

بیوتین منافذ پوست سررا گشوده مینماید و نیز به صورت دیده گیری گردش خون پوست رمز را ارتقاء می‌دهد. بیوتین مکانیسم های تولیدی را در فولیکول گیسو تحریک می‌کند. در سود این ویتامین به ارتقاء رویش موی امداد می نماید.

-کاهش زخم های گیسو :

زخم های گیسو از قبیل گیسو خوره ف نازک شدن گیسو و بی آبی و وز شدن آن‌ها موجب ریزش گیسو میشوند.بیوتین با تحریک ترشح چربی گیسو از این مورد ها خودداری می نماید.

-بهبود ساخت پروتئین ها :

بیوتین میتواند ساخت پروتئین ها را در تن بهبود بخشد. همان گونه که میدانید پروتئین بنیاد اصلی در ساختار گیسو میباشد همینطور آنزیم های تحریک کننده پرورش موی نیز از فرآورده پروتئین می‌باشند پس شما میتوانید با مصرف بیوتین اقتدار و تندرست موهای خویش را ارتقا دهید.

-توزیع مواد مفید به موی :

بیوتین میتواند وصال مواد مفید به فولیکول موی را ارتقاء دهد.

در کسانی که تکمیل کننده بیوتین برای رفع ریزش موی استعمال میکردند این طور مشاهده گردیده که بیوتین موجب :

– کاهش ریزش گیسو

– کلفت شدن موهای نازک گردیده

– قدرتمند و سلامت شدن گیسو

– در طولانی تر موردها براق شدن موی شده‌است.

اثرات ویتامین B9 بر گیسو :

همانگونه که اشاره شد B9 در خون سازی و تولید هموگلوبین نقش مهمی دارااست، نقش هموگلوبین حمل اکسیژن از ریه ها به بافت های تن از پاراگراف موی میباشد.

موهای توانمند و سلامت متعلق به خون رسانی خوب و اکسیژن کافی میباشد.

کمبود ویتامین B9 سبب ساز کاهش خون رسانی و اکسیژن رسانی به موی گردیده و ساقه ی موی مجروح و پرورش آن نماید می‌شود. پس کمبود آن موجب ریزش گیسو میشود.

سوای فولیک اسید تن نمی تواند بعضا از آمینواسید ها که تولید کننده های اصلی پروتئین ها می باشند را بسازد. همانگونه که می‌دانید ساختار موی ۱۰۰% پروتئین میباشد، پس مقادیر کافی ویتامین B9 برای رویش طبیعی موهای سلامت نیاز میباشد.

فولیک اسید به هم پا ویتامین B12 و ویتامین B6 مقدار هموسیستئین خون را نادر مینمایند . هموسیستئین یک فرآورده جانبی در تبدیل آمینواسید متیونین به سیستئین میباشد. سطح بالای هموسیستئین از این تبدیل می کاهد در فیض ساخت سیستئین کاهش مییابد.

در قسمت های آن گاه در امر نقش سازنده این آمینو اسید در تندرست گیسو خوا‌هیم خواند.

کمبود ویتامین B9 موجب کاهش تقسیم سلولی در فولیکول گیسو می گردد در سود رویش گیسو کاهش مییابد.

همینطور کاهش این ویتامین موجب سپید شدن زودرس گیسو نیز میگردد.

در صورتی‌که موهایتان نازک و آسیب پذیر گردیده، ریزش مویتان ارتقاء پیدا کرده و در عین درحال حاضر عصبی و آشفته اید و از سوزش معده سختی می‌برید، بهتر میباشد خطر کمبود این ویتامین را نیز در حیث بگیرید.

اثرات ویتامین B12 بر موی

فقر آهن و کمبود ویتامین B12 دست در چنگ هم موجب معدود خونی می گردند و نادر خونی یک کدام از معمول ترین عل ریزش موی میباشد. برای داشتن مو بی نقص و سلامت به یک حدنصاب از این ویتامین نیاز میباشد.

در هر زمان ی هنگامی در دولت ها متعدد ۱۵ درصد اشخاص در گیر کمبود ویتامین B12 میباشند. ویتامین B12 به صورت طبیعی در منابع حیوانی یافت می‌گردد.

در صورتیکه شما گیاه خور می‌باشید و از مواد گوشتی به کار گیری نمی‌کنید ممکن میباشد در معرض کمبود B12 باشید. درین مواقع می‌توانید مصرف کامل کننده را در حیث بگیرید.

ویتامین B12 همینطور در پیشگیری از سپید شدن زودرس موها مفید میباشد.

کمبود ویتامین B12 و نادر خونی در کنار عامل ها دیگری مثل نادر کاری تیروئید موجب سپید شدن موی می‌گردد

اثرات ویتامین C بر گیسو :

نادر خونی فقر آهن یک کدام از علت های اصلی ریزش موهاست که برای رفع آن، مصرف مواد غذایی بی نیاز از آهن پیشنهاد میشود. ویتامین C نیز موجب ارتقا جذب آهن گردیده و از آن طرز بر ریزش موی اثر میگذارد. در سود سفارش میشود به صورت روزمره از میوه ها و سبزی ها در وعده های غذایی خویش به کار گیری فرمائید.

کمبود ویتامین C موجب کدری و نازک شدن موی می گردد و درخشندگی موی را معدود میکند.

همان طور که ذکر شد ویتامین C برای ساخته شدن کلاژن الزامی میباشد. کلاژن برای تقویت رویش گیسو لازم میباشد.

در تولید ها تخصصی محافظت از موی سپیژن از ترکیباتی یگانه و ویتامین های E و C جهت ارتقا جذب مواد موثره مستعمل میباشد. استعمال لیپوزوم ها جهت ارتقا جذب یکی‌از دیگر از خصوصیت های تولیدات سپیژن هست.

اثرات ویتامین D بر موی :

ویتامین D یک ویتامین ضروری برای رویش سلول میباشد و کمبود ویتامین D می‌تواند با ریزش مو منتشر دارای ربط باشد صورت فعال ویتامین D3 می‌تواند کراتینه شدن اپیدرم را با القاء تمایز آخری، تهیه نماید و موش های دارنده کمبود گیرنده ی ویتامین D به اختلالات سبب ساز به طاسی بعد از بلوغ دچار میگردد.

در موش ها نشان داده شده‌است که آنالوگ های ویتامین D3 بر روی کراتینوسیت ها برای آغاز چرخه ی فولیکول گیسو و تحریک رویش گیسو، اثر گذاشتند. گزارش گردیده که بالا بودن واحد سنجش سلنیوم خون ( سلنیوز ) منجر ریزش گیسو ها می‌شود.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 44
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 30
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 35
 • بازدید ماه : 36
 • بازدید سال : 36
 • بازدید کلی : 1142
 • کدهای اختصاصی